دانشمندان به تاثیرات منفی ماری جوانا کاملا اتفاق نظر دارند، اما خطر کمتری را در مقایسه با الکل و آسیب رسانی به مغز دارد
 


به گزارش ایران وکیل اگرچه تمامی موادی که به نوعی بر مغز تأثیرگذار باشند و روند طبیعی آن را مختل نمایند خطرناک هستند و باید از انها دوری کرد اما شاید این آگاهی که کدام مواد در مقایسه با دیگران خطرناک تر هستند برای مصرف کنندگان بویزه جوانان اهمیت داشته باشد.


بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه کلرادو، مصرف الکل به نسبت ماری جوانا، آسیب بیشتری به مغر می‌رساند. آن‌ها با آزمایش‌های زیاد و تحقیقات میدانی بر روی بیش از یک هزار نفر متوجه شدند که، الکل می‌تواند بافت مغزی را تا حدود زیادی تغییر دهد.


دانشمندان به تاثیرات منفی ماری جوانا کاملا اتفاق نظر دارند، اما خطر کمتری را در مقایسه با الکل و آسیب رسانی به مغز دارد. این موضوع به کاهش حجم هیپوکامپ (قسمتی از دستگاه کناره‌ای مغز، که مرکز یادگیری، و در اعماق لوب گیجگاهی جای گرفته‌است.) اشاره دارد. همچنین نتایج مطالعات بعدی نشان داد که تغییرات مخچه نیز در این امر سهیم است.


 اما آن‌ها تاکید کردند که البته در هر دو حالت، مغز نمی‌تواند با هر دو مواد مخدر سازگاری ایجاد کند. این آزمایش بر روی 853 بزرگسال و 439 نوجوان انجام گرفت که پس از مصرف هر دو مواد مخدر، سیستم عصبی بلافاصله واکنش نشان داده است. این تحقیقات توسط گروه روانشناسی و علوم اعصاب این دانشگاه انجام گرفت.


انتهای پیام