مساله غمبار اینجاست که ترامپ قرار نیست برود، وی برای انتخاب دوباره برنامه ریزی می کند و حتی اگر بتواند خود را مادام العمر رئیس جمهور می کند. تنها راهی که می توانیم جلوی این مساله را بگیریم این است که جان خود را برای این کار به خطر بیندازیم


http://www.newslaw.net

 


ایران وکیل – به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه نیوزنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز، مایکل مور  روزنامه نگار و کارگردان معروف آمریکایی تاکید کرد برای متوقف کردن ترامپ باید جان خود را به خطر بیندازیم زیرا وی به انتخاب دوباره می اندیشد و حتی عاشق این است که رئیس جمهور مادام العمر شود.


مور که در برنامه” نمایش آخر” LATE SHOW در این شبکه شرکت کرده بود، گفت: ما واقعا با مشکلی بسیار بزرگ روبرو هستیم. من فیلم جدید خود را با نام “فارنهایت 11/9” (فیلم قبلی وی با نام فارنهایت 9/11 به بررسی وقایع مرتبط با حملات تروریستی یازدهم سپتامبر پرداخته بود) تمام کرده ام که بیست و یکم سپتامبر به نمایش در می آید. نام این فیلم برگرفته از شبی است که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا معرفی شد.


وی گفت: این فیلم درباره روندی است که ما در نهایت در چنین وضعی قرار گرفتیم و چگونه می توانیم از این وضعیت رهایی یابیم. در حال حاضر در مراحل ویرایش این فیلم هستیم و در نهایت شما چیزهایی را در آن می بینید که تا کنون ندیده اید.


مور تاکید کرد: اکنون مساله ای که در آمریکا مطرح است، مساله اختلافات سیاسی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان نیست بلکه مساله ربودن هزاران کودک از دست والدینشان و انداختن آنان به زندان است. اکنون حکم شده است که خردسالان به تنهایی یعنی بدون والدین و وکیل در دادگاه حاضر شوند. یعنی تصور کنید کودکی سه یا پنج ساله را به تنهایی در برابر دادگاه قرار می دهند؛ این دیوانگی است، این هویت ما نیست.


کارگردان معروف آمریکایی گفت: مساله غمبار اینجاست که ترامپ قرار نیست برود، وی برای انتخاب دوباره برنامه ریزی می کند و حتی اگر بتواند خود را مادام العمر رئیس جمهور می کند. تنها راهی که می توانیم جلوی این مساله را بگیریم این است که جان خود را برای این کار به خطر بیندازیم و همه شما باید برای چنین کاری آمادگی داشته باشید.


وی ادامه داد: به این تصور کنید که فردی فرزندتان را از شما برباید؟ چه واکنشی نشان می دهید؟ باید در اینجا نیز همینطور رفتار کنیم. در این میان مساله مثبت این است که اکثریت آمریکایی ها لیبرال اندیش هستند و ما دموکرات ها در شش انتخابات ریاست جمهوری از هفت انتخابات، آرای عمومی را از آن خود کرده ایم و از هزار و نهصد و هشتاد و هشت به این سو، فقط در یک انتخابات ریاست جمهوری آرای عمومی را برده اند و آن سال 2004 با بوش بود. اکثریت مردم کشوری که ما در آن به سر می بریم نمی خواهند جمهوری خواهان در کاخ سفید باشند و باید از شر آرای الکترال رهایی یابیم.


انتهای پیام