رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد

با خوردن گوشت دام کسی مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو نمی شود؛ افرادی که با خون و ترشحات دام آلوده سروکار دارند و ترشحات و خون دام روی بدن آنها می ریزد و داخل مخاط آنها می شود، به این بیماری مبتلا می شوند


وی با تاکید بر ضرورت آموزش پیشگیری و اطلاع رسانی در مورد تب کریمه کنگو به افرادی که با دام سروکار دارند، گفت: افرادی که دام نگهداری یا ذبح می کنند و یا در کشتارگاه مشغول به کار هستند، به منظور عدم ابتلا به تب کریمه کنگو باید مراقبت های لازم را انجام دهند.


رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: نگهداری و کشتار دام باید به صورت مدرن و بهداشتی انجام شود؛ چراکه اگر فردی بخواهد در کنار خیابان یا جاده بدون رعایت استانداردهای بهداشتی اقدام به ذبح دام کند، ممکن است به این بیماری مبتلا شود.

گویا اظهار داشت: با خوردن گوشت دام کسی مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو نمی شود؛ افرادی که با خون و ترشحات دام آلوده سروکار دارند و ترشحات و خون دام روی بدن آنها می ریزد و داخل مخاط آنها می شود، به این بیماری مبتلا می شوند. وی ادامه داد: کنه ای که روی بدن دام آلوده می نشیند، می تواند ناقل تب کریمه کنگو باشد و چنانچه این کنه، بدن انسان را نیش بزند، می تواند فرد را مبتلا به این بیماری کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر تاکید کرد: پرسنل درمانی اعم از پزشک و پرستار باید در مواجهه با بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو، نکات بهداشتی و اصول استاندارد حفاظت فردی را رعایت کنند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

گویا اظهار داشت: شناسایی ‌دام مبتلا به تب کریمه کنگو بسیار دشوار است و حتی متبحرترین افراد نمی توانند این بیماری را در دام شناسایی کنند؛بنابراین باید تمام نکات بهداشتی را در هنگام تماس با دام رعایت کرد.