ظاهراً با تصمیم اخیر رئیس‌جمهور بناست ریاست سازمان برنامه و بودجه به علی طیب‌نیا وزیر سابق اقتصاد و ریاست کلی بانک مرکزی هم به عبدالناصر همتی واگذار شود
 


ایران وکیل – به نظر می رسد رئیس جمهور تصمیم برای تغییر در تیم اقتصادی دولت را با تغییر روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه به اجرا درآورده است.


طبق نیوزهای رسیده با تصمیم رئیس جمهور، بنا شده عبدالناصر همتی جایگزین ولی‌الله سیف در بانک مرکزی شود. عبدالناصر همتی پیش از این ریاست بیمه مرکزی را به‌عهده داشت و اکنون به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین فعالیت می‌کند.


عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با نیوزگزاری تسنیم درباره صحت و سقم این نیوز،‌ با تأیید این گمانه‌زنی و تأیید حضور خود بین گزینه‌های نهایی ریاست کلی بانک مرکزی تصریح کرد: هنوز این تصمیم از سوی رئیس جمهور نهایی نشده است.


یک مقام دولتی درباره صدور حکم رئیس کل جدید بانک مرکزی اظهار داشت: رئیس کل شدن عبدالناصر همتی در دولت تقریباً نهایی شده است. وی افزود: بناست در جلسه امروز هیئت دولت، موضوع رئیس کل جدید بانک مرکزی مطرح شود و احتمالاً امروز ریاست کلی همتی نیز قطعی می‌شود.


همچنین از دیگر تغییرات تیم اقتصادی باید به تغییر رئیس سازمان برنامه اشاره کرد؛ گزینه نهایی رئیس جمهوری برای این سمت، علی طیب‌نیا وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی است.


احتمالاً به‌زودی تصمیم‌های جدید رئیس جمهور عملی شده و احکام رئیس کل جدید بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه صادر خواهد شد.


انتهای پیام