ایران وکیل-  منابع آزمون وكالت رتبه ۸ کانون مرکز (سهمیه ایثارگران)

آزمون وکالت ۹۶ 


تراز ۹۵۲۷


در ابتدا باید تبریک عرض کنم خدمت دوستان عزیزی که در این آزمون سربلند بیرون اومدند.

و دوستانی که به هر دلیلی در این آزمون نتیجه مطلوبشون رو کسب نکردند این امیدواری رو بدم که به هدفشون نزدیکتر شدند و اصلا نباید در این هدف مقدس تلاش و امیدشون از دست بدن.


دوستان عزیزم٬ هر سال بعد از اعلام نتایج ما با اولین سوالی که روبه رو میشیم اینه که دوستان پذیرفته شده از چه منبعی استفاده کردند. اما باید خدمتتون عرض کنم که همه ی ما به منابع آزمون آگاهی کامل داریم و بارها و بارها مرورشون کردیم. اما مهم تر از منبع شیوه‌ی صحیح مطالعه و استفاده درست از منابع ذکر شده است.


توصیه اکید بنده با توجه به مفهومی‌تر شدن سوالات وکالت در سالهای اخیر٬ مطالعه کتب مرجع می‌باشد؛ زیرا خواندن صرف قانون و کتب کمک آموزشی موسسات به تنهایی جوابگو نیست.


من خود به شخصه از بهمن سال گذشته مطالعه کتب مرجع را در دروسی که احساس ضعف میکردم شروع کردم٬ در ابتدا با روزی ۳ الی ۴ ساعت. تا شروع آزمون‌های آزمایشی٬ مطالعه کتب مرجع را ادامه دادم.


از اردیبهشت به بعد کاملا با برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی آزمون‌های آزمایشی پیش رفتم و میانگین ساعت مطالعاتی خود را بین ۷ الی ۸ ساعت افزایش دادم.


لازم به ذکر است که مطالعه کتب مرجع از پیش٬ به فهم بهتر مطالب و افزایش سرعت مطالعه بودجه‌بندی آزمون کمک وافری کرد و همین باعث کسب نتایج مطلوب در آزمون‌های آزمایشی شد.


معرفی منابع آزمون وكالت که مطالعه نمودم:


✅حقوق مدنی:

مدنی ۲-۳-۶-۷ جناب دکتر کاتوزیان

کتاب شرح جامع فرهاد و شیرین بیات

کتاب تست جناب جرعه نوش


✅آیین دادرسی مدنی:

۳جلد بنیادین دکتر شمس

کتاب آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی

کتاب تست استاد کمالوند


✅تجارت:

تجارت ۱ و تجارت ۳ کتاب نظم دکتر فرحناکیان

تجارت ۲ و ۴ به نظر بنده قانون کفایت میکنه

کتاب تست دکتر قربانی


✅جزا عمومی:

کتاب جزا عمومی استاد ساولانی


✅جزا احتصاصی:

سه جلد کتاب دکتر میرمحمد صادقی


✅اصول:

جلد ۱ و ۳ دکتر قافی


✅کیفری:

کتاب نکته‌های دکتر خالقی


انتهای پیام