دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی

سوال رسمی از رییس جمهوری به مصلحت نیست و بهتر است به روش دیگری به پرسش های نمایندگان پاسخ داده شود چون موجب سوء استفاده دشمن شده و به اختلافات میان جناح های سیاسی دامن می زند و در کل به زیان کشور است


به گزارش ایران وکیل  محمد رضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا درخصوص تقاضای سوال 80 نماینده مجلس از رییس جمهوری افزود: در قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس سوال از وزیران و رییس جمهوری پیش بینی شده و یکی از حقوق نمایندگان است اما در شرایط فعلی که از سوی هیات حاکمه آمریکا تهدید می شویم جناح ها و جریان های سیاسی مختلف نیاز به وحدت و همدلی دارند.

وی اظهار داشت: در این چهارچوب وزیران می توانند به پرسش های نمایندگان پاسخ دهند ولی رییس جمهوری در صدر قوه مجریه و یکی از ارکان نظام است.

عضو هیات موسس حزب همبستگی ایران اسلامی تاکید کرد در چنین شرایطی این مسائل باید از طریق جلسات غیرعلنی و غیررسمی مجلس مطرح شود بدون این که بازتاب داخلی و بین المللی داشته باشد.

راه چمنی یادآور شد: در شرایط فعلی که دشمن به دنبال بهانه و سوءاستفاده است، سوال رسمی از رییس جمهوری به مصلحت نیست و بهتر است به روش دیگری به پرسش های نمایندگان پاسخ داده شود چون موجب سوء استفاده دشمن شده و به اختلافات میان جناح های سیاسی دامن می زند و در کل به زیان کشور است.

وی ادامه داد: دکتر روحانی می تواند در جلسات مشترک میان دولت و مجلس به این پرسش ها پاسخ دهد.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی افزود: همه جریان های سیاسی باید پشت رهبر معظم انقلاب باشند و از نظام دفاع کنند. نمایندگان و دلسوزان باید جمع شوند و راهکاری برای خنثی کردن تحریم های ظالمانه آمریکا ارائه دهند.

راه چمنی درباره پیشنهاد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای مذاکره بی قید و شرط با ایران نیز گفت: آمریکا همواره دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده و هم اکنون جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه ای علیه این کشور راه انداخته است پس مذاکره با ترامپ در اختیار رییس جمهوری اسلامی ایران یا وزیر امور خارجه نیست بلکه جزو سیاست های کلان کشور و در اختیار رهبر معظم انقلاب است و با شورای عالی امنیت ملی است.

به گزارش ایرنا، سوال از رییس جمهوری با 80 امضا و پنج محور در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

ناموفق بودن دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درکاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی پنج محور سوال از رییس قوه مجریه است.

براساس ماده 213 آیین نامه داخلی مجلس، رییس جمهوری موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ دریافت سوال در جلسه علنی مجلس حضور یافته و به سوال نمایندگان پاسخ دهد.


انتهای پیام