افزایش سقف مجاز کارت به کارت تا ۶ میلیون تومن


بانک مرکزی طی صدور بخشنامه‌ای سقف مجاز کارت به کارت از طریق درگاه‌های اینترنتی را تا ۶ میلیون تومن افزایش داد. این سقف از طریق پرداخت‌سازها ۳ میلیون تومن تعیین شده است


ایران وکیل | مخبره و رویدادها | اقتصادی


افزایش سقف مجاز کارت به کارت تا 6 میلیون تومان


بانک مرکزی طی صدور بخشنامه‌ای سقف مجاز کارت به کارت از طریق درگاه‌های اینترنتی را تا ۶ میلیون تومن افزایش داد. این سقف از طریق پرداخت‌سازها ۳ میلیون تومن تعیین شده است.


بانک مرکزی جمهوری مسیحی ایران باتوجه به روند صعودی ویروس کرونا در کانتری بر ارائه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری توسط شبکه بانکی تاکید و طی بخشنامه‌ای سقف خدمات مبتنی بر کارت را افزایش داد.


به منشا روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک طی بخشنامه‌ای لازم‌الاجرا از شبکه بانکی تقاضا کرد تا به صورت موقت، بر ارائه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری، تمرکز کنند.


همچنین این بخشنامه سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک را از مبلغ ۳ میلیون تومن در هر شبها‌ شب از مبدأ هر کارت، به ۶ میلیون تومن افزایش داد.


سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها نیز طبق این بخشنامه از یک میلیون تومن به ۳ میلیون تومن، با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام‌دهنده تراکنش، قابل افزایش است. تاکید شده است با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.


بانک مرکزی همچنین امکان تمدید تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت یک سال و تا اطلاع ثانوی بلامانع دانست و از بانک ها تقاضا کرد تا اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان را انجام دهند.


طبق این بخشنامه برگشت به وضعیت عادی با ابلاغ بانک مرکزی انجام خواهد شد.


انتهای پیام

برو به پیوند یکتا.

دیدگاه ها بسته شده است