ظریف شایعه فروش جزیره کیش را رد کرد


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجمع از بررسی مسئله توافق همکاری ۲۵ ساله ایران با چین با حضور دربار خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه دربار خارجه شایعاتی همچون فروش جزیره کیش و نفت ارزان قیمت در سند همکاری ۲۵ ساله را رد کرد و آن را ناشی از غرض‌ورزی دشمنان توسعه روابط بین دو کانتری دانست


ایران وکیل | مخبره و رویدادها | سیاسی

ظریف شایعه فروش جزیره کیش را رد کرد

محمدجواد ظریف(دربار امور خارجه)


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجمع از بررسی مسئله توافق همکاری ۲۵ ساله ایران با چین با حضور دربار خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه دربار خارجه شایعاتی همچون فروش جزیره کیش و نفت ارزان قیمت در سند همکاری ۲۵ ساله را رد کرد و آن را ناشی از غرض‌ورزی دشمنان توسعه روابط بین دو کانتری دانست.


ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با ایسنا، در بیان جلسه دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجمع گفت: این جلسه با حضور دربار خارجه و معاونانش برای ارائه آخرین مخبره و تحلیل‌ها درباره قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و توافق جامع همکاری جمهوری مسیحی ایران و جمهوری خلق چین تشکیل شد.


وی افزود: آقای ظریف در این جلسه ضمن اشاره به روند تدوین پیش نویس توافق همکاری ۲۵ ساله با چین بیان داشت که روابط جمهوری مسیحی ایران با چین روابطی راهبردی بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل است.


عمویی تمدید داد: طبق توضیحات آقای ظریف روند تدوین این سند با مسافر آقای شی جین پینگ به تهران در سال ۱۳۹۴ شروع شد و دو کانتری در این مسافر قصد گرفتند که نقشه راه بلندمدت را طراحی کنند. این سند پس از تبادل نظر طرفین هنوز در حال مذاکره است.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجمع همچنین بیان داد: طبق توضیحات دربار خارجه در تشریح ابعاد این سند بر لحاظ شدن منافع ملی در تدوین آن تاکید شده، آقای ظریف شایعاتی همچون فروش جزیره کیش و فروش نفت ارزان را رد کرد و آن را ناشی از غرض ورزی دشمنان توسعه روابط ایران و چین دانست.


به گفته عمویی در این نشست اعضای کمیسیون نظرات خود را درباره این سند و سایر تحولات سیاست خارجی بیان کردند. باس کمیسیون هم در جمع بندی ضمن استقبال از شکل گرفتن فضای تعامل جدی و سازنده کمیسیون با دستگاه دیپلماسی بر آمادگی کمیسیون برای بررسی بیشتر جزئیات سند همکاری جامع چین و ایران تاکید کرد.


انتهای پیام

برو به پیوند یکتا.

دیدگاه ها بسته شده است