موثرترین عامل خوب کردن بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو استایران وکیل | مخبره و رویدادها | بهداشتی

موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو است

قاسم جان بابایی(دستیار خوب کردن دربار پزشکی)


دستیار خوب کردن دربار پزشکی، خوب کردن و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر موثرترین عامل خوب کردن بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو است.


قاسم جان بابایی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد استانی کرونا در منطقه بوشهر افزود: در همین ارتباط  با حمایت و اعتمادی که دولت به شرکت‌های دانش بنیان جوان کرده قیمت خرید  ۲ هزار دستگاه ونتیلاتور را تقبل کرده است.


وی اظهارداشت: سرمایه گذاری ما  در راستای توسعه تخت‌های ویژه و آی سی یو، دستگاه یاری تنفسی و دستگاه‌های اکسیژن ساز است که سعی شده نیاز منطقه‌ها از جمله بوشهر در این خصوص برطرف شود.


دستیار خوب کردن دربار پزشکی ، خوب کردن و آموزش پزشکی گفت: دیروز دنیا با ویروسی سر و کار دارد که تاکنون هیچ درمانی برای آن کاشف نشده و با توجه به شباهت این ویروس از لحاظ ساختمانی به ویروس هپاتیت سی، اچ آی وی و آنفلوآنزای H۱N۱  از داروهایی که برای خوب کردن این ویروس‌ها  استفاده می‌شود، برای ویروس کرونا نیز استفاده می‌شود.


جان بابایی اضافه کرد: ایران تاکنون در این عرصه دستخوش قصد گیری‌های غلط نشده است و جزو سه تا چهار کشوری است که بیشترین تحقیقات را در خصوص بیماری کرونا انجام داده است.


وی تمدید داد: در زمان حاضر تمام مطالعات و پیشرفت‌های پزشکی در خصوص کرونا جمع آوری و این باعث شده قصد گیری‌ها عجولانه نباشد و در زمان حاضر نیز قصد گیری‌های لازم در این خصوص گرفته شده است.


دستیار خوب کردن دربار پزشکی، خوب کردن و آموزش پزشکی گفت: الان همه برنامه های موثر در کانتری وجود دارد و داروی احتمالی که روی این ویروس می‌تواند موثر باشد به شرکت‌های دارویی توصیه شده و تا سه هفته آینده داروهای تحقیقاتی جدیدی در حال ساختن هستند.


جان بابایی با اشاره به اینکه روش پلاسما درمانی در منطقه بوشهر وجود ندارد اضافه کرد: با شرایطی که وجود دارد همه داروهای موثر در خوب کردن کرونا در منطقه وجود دارد و پلاسما درمانی نیز یکی از روش‌های درمانی است که روش جایگزین هم دارد اما باز هم سعی می‌شود که این روش درمانی نیز در منطقه اجرا شود.


وی تمدید داد: با وجود اینکه دولت در قالب نظام سلامت گام‌های موثری در منطقه بوشهر برداشته و اگر توسعه تخت‌های بیمارستانی نبود دیروز وضعیت بدتر و مرگ و میرهای بیشتری در انتظار ما بود با این وجود این منطقه شکننده است.


دستیار خوب کردن دربار پزشکی، خوب کردن و آموزش پزشکی گفت: با وجود همه اقدام‌های انجام شده اما در زمان حاضر کمبود تخت، تخت‌های ویژه، اورژانس از جمله نیازهای منطقه بوشهر است که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.   


وی تمدید داد: منطقه بوشهر جزو منطقه‌هایی است که بیماران بدحال آن زیاد و میزان مراجعه مردم شامل اطفال، میانسالان  و کودکان زیاد است براین اساس یک سوم بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه را جوانان تشکیل می‌دهند که با توجه به توسعه تخت‌ها بیشتر آنها نجات می‌یابند.


جان بابایی تاکید کرد: با این وجود منطقه بوشهر به لحاظ اینکه بیمارستان جایگزین ندارد و تجهیزات موجود با توجه به موقعیت منطقه از لحاظ صنعتی و اقتصادی جوابگو نیست و باید تدبیر کرد اما در خلاصه مدت قرار شد هر تعداد دستگاه یاری تنفسی و ونتیلاتور که برای منطقه لازم است تامین شود و هر گونه توسعه‌ای در خصوص تخت‌های ویژه لازم است باید انجام شود.


این مقام مسئول گفت: الان مریض در انتظار آی سی یو در منطقه وجود ندارد اما برای آرامش مردم این تجهیزات تامین می‌شود.


جان بابایی اضافه کرد: سعی می‌شود تجهیزات لازم بیمارستان شهدای هسته‌ای علاوه بر تجهیزات اورژانس، تخت‌های ویژه و دستگاه سی تی اسکن آن بعد از مهرماه بهره برداری شود.


وی تمدید داد: با توجه به خستگی کادر خوب کردن سعی می‌شود بعد از مهرماه نیروهای جایگزین و کمکی به کادر خوب کردن منطقه تزریق شود.


دستیار خوب کردن دربار پزشکی، خوب کردن و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر بیماری کرونا به صورت آبرومندانه در کانتری در حال منیجر است و خوشبختانه بر خلاف سایر کشورها این بیماری بدون مشکل اجتماعی در حال منیجر است.


جان بابایی تمدید داد: وفاق، همدلی و اتحاد از مهمترین دستاوردهای کروناست و این مهم بعنوان یک سرمایه برای کانتری تلقی می‌شود  که باید مورد استفاده قرار گیرد.


وی تمدید داد: هر چند وزارت پزشکی، خوب کردن و آموزش پزشکی  بعنوان خط مقدم در بیماری کرونا به شمار می رود اما همه دستگاه‌ها در کنار این وزارتخانه بودند و تاکنون به خوبی این بیماری در کانتری منیجر شده است.


جان بابایی افزود: هر چند در ابتدا ساده انگاری مردم نسبت به کرونا باعث شد که بیماری تشدید شود اما دیروز با تبلیغات و هشدارهایی که داده شده مردم بیشتر توجه دارند و انتظار می رود این توجه‌ها بیشتر شود.


وی تاکید کرد: دیروز مردم شیوه زندگی خود را تغییر داده اند  و با رعایت مسائل بهداشتی زندگی با کرونا را باید تجربه کنند.


جان بابایی با تاکید براینکه بیماری کرونا فرسایشی است گفت: در این شرایط دلجویی از کارکنان پزشکی و خوب کردن می‌تواند خستگی را از تن کادر خوب کردن بیرون آورد.


انتهای پیام

برو به پیوند یکتا.

دیدگاه ها بسته شده است