Site Loader


Share Button

پرسش رئیس اسکودا:

آقای توکلی! چطور بدون کنکور بورس دکتری گرفتید؟

پایگاه خبری ایران وکیل- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، به‌صورت ضمنی احمد توکلی را به استفاده از رانت در اخذ بورس دکتری متهم کرد.

به گزارش ایران وکیل پس از آن که احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس با طرح ادعای انحصارطلبی کانون‌های وکلا از طرح آموزش و پذیرش وکالت اعلام حمایت کرد، دکتر مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اسکودا در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«آقای احمد توکلی یک‌سال بعد از من و در سال شصت و هشت دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی شد در رشته اقتصاد. هم اتاقی و دوستی داشتم که شاگرد اول رشته اقتصاد بود و هم ورودی آقای توکلی. مرتب می نالید که مجبور بود درس‌ها را با آقای توکلی مرور کند.

من و دوستم شاگرد اول بودیم (من در حقوق و دوست همولایتی ام در اقتصاد) و بلافاصله هر دو در ارشد قبول شدیم.

عجیب بود که تقریبا هم‌زمان با فارغ‌التحصیل شدن شاگرد اول‌ها در فوق لیسانس، آقای توکلی دکترایش را در اقتصاد از انگلیس و با بورس و بدون کنکور گرفته بود و داشت استاد می‌شد!

جناب توکلی من هرگز نمی‌توانم باور کنم کسی که دستش از رانت پاک نیست، بتواند صادقانه با انحصار مقابله کند.

جناب توکلی راه مبارزه با فساد و رانت و انحصار، حاکمیت قانون است و من هنوز نمی‌دانم شما با کدام قانون بدون کنکور بورس گرفتید و استاد شدید؟

صرف‌نظر از مطالبتان راجع به نهاد وکالت، برای اینکه ادعای حضرت‌عالی را باور کنم سال‌هاست مترصد مجالی هستم که این سؤال را از شما بپرسم و شما صادقانه جواب بدهید.

با نامه رسمی هم این سؤال را از حضرت‌عالی خواهم پرسید.»

 

Post Author: iranlawsite